https://plus.google.com/u/0/+%D7%A2%D7%95%D7%A8%D7%9A%D7%93%D7%99%D7%9F%D7%91%D7%9F%D7%A6%D7%95%D7%A7%D7%A2%D7%95%D7%A8%D7%9A%D7%93%D7%99%D7%9F%D7%91%D7%97%D7%99%D7%A4%D7%94? rel=author עורכי דין בחיפה (עו"ד בן-צוק). - סקירה משפטית - סקירה משפטית - חיפה
 
 

     עורכי דין בחיפה הישגי המשרד

 
 

מפורטים בזאת מספר תיקים נבחרים שטופלו על ידי משרדנו בשנתיים האחרונות, ורובם ככולם תיקי ליטיגציה, קרי ייצוג תובעים ונתבעים בבתי המשפט ובתי הדין השונים בארץ, תוך הקפדה על חיסיון שבין עורכי הדין והלקוחות.

---------------------------------------------------------------------------

√ אחריות חברתית:


עו"ד בן צוק נבחר בכנס לשכת עורכי הדין 2012 כאחד מעורכי הדין המובילים בישראל בפעילות "פרו בונו" של פרויקט "שכר מצווה", ונבחר שוב בין המשרדים המובילים בישראל לשנת 2013 על ידי "לשכת עורכי הדין" וכן על ידי D&B-Dun-and-Bradstreet  לקבלת אות "הפרו בונו". בין הישגי המשרד בתחום הפרו בונו, ייצוג נתבעים חינם בהיקפי תביעה גדולים בבתי המשפט המחוזי תל אביב ומחוזי מרכז, וכן בתביעות מסחריות, וראו פרסום באתר לשכת עורכי הדין. וכן ראו את רשימת המשרדים המובילים  בישראל .(כתבה במעריב NRG)

--------------------------------------------------------------------------

קיפוח בעלי מניות מיעוט בחברה / פסק בוררות

סכסוך בין בעלי מניות בחברה, הינו מהקשים הקיימים. לקוח משרד עו"ד ספיר בן צוק הינו בעל מניות מיעוט בחברת הסעות מהגדולות באזור הצפון שלה עשרות אוטובוסים, מוניות, ומבנים, וקהל לקוחות גדול ומגוון. ביסודה נוצרה החברה כמעין קואפרטיב נהגים שמטרתו ליצור להם בסיס לקבלת עבודה בהיקף גדול, וכן ככל שתצליח החברה שיוכלו הם להינות מדיבידנדים ראויים. עם הצלחתה של החברה, רכש אחד מבעליה משאר חבריו את מניותיהם במחירים נמוכים מאוד, ולקוח משרד בן צוק, נשאר במיעוט של כ 7 אחוזים, כאן החלה ההתעמרות, לא משלמים דיבידנדים מהרווחים שהצטברו (כ 15 מיליון ש"ח), מעלימים מידע, ולא מספקים לו עבודה, והכל בכדי לשכנע אותו למכור להם את מניותיו "בנזיד עדשים". הוגשה תביעת קיפוח בעלי מניות המיעוט לבית המשפט המחוזי בנצרת, משם עשה דרכו התיק לגישור, ושם מונתה שופטת מחוזית כבוררת ומונה מומחה לקבוע את שווי שוק מניות המיעוט. ביום 06/02/17 פסקה הבוררת כי על בעלי מניות הרוב לרכוש את מניות המיעוט במחיר של 1.5 מיליון ש"ח (מעל פי 4 ממה שהוצע), חייבה את החברה להוציא את התובע מכל ערבויות הבנקים, כמו כן חוייבה החברה ובעליה בהוצאות משפט והבוררות בהיקף של עוד 40,000 ש"ח.

ביטול הקפאת חשבון בנק / בית המשפט המחוזי בחיפה

ללקוח משרד עו"ד בן צוק הודיע בנק גדול על הקפאת כספים בחשבונו הפרטי בהיקף של כ 458,000 ש"ח בטענה כי הגיע לפקיד הבנק מידע שלכאורה יש סכסוך משפחתי לגבי סכום הכסף שהוקפא. למרות שהומצא לבנק צו קיום צוואה שאין לסכום המוקפא כל זכר בצו קיום הצוואה, בחר הבנק להמשיך להחזיק את הסכום מוקפא ולא לאפשר ללקוח משרדנו לקבל את כספו שבבעלותו על פי כל דין וכמחזיק ביושר בכספים אלה.
הוגשה על ידי משרד עו"ד סן צוק תובענה דחופה בהמרצת פתיחה לבית המשפט המחוזי בחיפה המבקשת ליתן צו כנגד הבנק לשחרור הכספים המוקפאים, וביום 31/01/17 ניתן פסק דין המורה לבנק לשחרר לאלתר את הכספים המוקפאים, ויתרה מכך פסק בית המשפט כי כל צד רשאי לשמור על זכויותיו, דהיינו אפשר להגיש תביעת נזיקין נגד מעשי הבנק הרשלן על מעשה ההקפאה שלא כדין. (תביעה תוגש בימים הקרובים).
עשו להם שיטה הבנקים להקפיא כספים בהיקפים עצומים של לקוחות הבנק, תוך הפרת חובת האמון בין בנק ולקוח כמעט לכל פנייה סתמית לרבות לדוגמא רשויות המס ממדינות זרות, והכל בהעדר כל נורמה משפטית ראויה במקרים אלה, ובכך מתעשר הבנק מאותם כספים בתירוצים סתמיים.
במקרים שכאלה מומלץ לפעול נגד הבנק בבית המשפט עם עורך דין שלו בקיאות בנהלי הבנקים.


הסרת הגבלת חשבון בנק / בית משפט השלום בעכו

על לקוח משרד עו"ד ספיר בן צוק הוטלה הגבלת חשבון בנק על פי חוק שיקים ללא כיסוי, עקב הצטברות עשר המחאות חוזרות כפי המורה החוק. משרד בן צוק הגיש ערעור שיקים לבית המשפט השלום בעכו, ובו עתרו בשם מרשם להסרת ההגבלה ומחיקת שבע המחאות ממניין השיקים החוזרים וזאת מאחר ונעשתה טעות מהותית בהתנהלות הבנק, ובין היתר הסתבר כי הבנק נתן הסכמתו למסגרת מוגדלת זמנית אלא עקב טעות בין פקידים היא לא נרשמה במועד בספרי הבנק. בית המשפט קיבל את הערעור במלואו, והורה על ביטול הגבלת החשבון וגריעת כל השיקים שהוחזרו ממניין השיקים החוזרים.
קיימת חשיבות רבה מאוד בהליכים מהסוג לעיל לבחור עורך דין שלו מיומנות וידע רב בתחום הבנקאות, ובעיקר מומלץ מאוד להקפיד על מעקב ניהול החשבון והוראות הלקוח בבנק בכדי להימנע מהגעה לבית המשפט.הסדר חוב עם בנק / בית משפט השלום חיפה

כנגד לקוח משרד עו"ד ספיר בן צוק, התקבל פסק דין בטרם הגיע התיק למשרדנו, ונפתחו נגדו הליכי הוצאה לפועל לסכום חוב של כ 585,000 ש"ח, לאחר מו"מ ארוך עם הבנק ובאי כוחו, הסכים הבנק למחוק 485,000 ש"ח, ולהסתפק בסך של 100,000 ש"ח בלבד לסגירת התיק נגד מרשינו.
ניהול מו"מ הסדר ומחיקת חובות של חייבי בנקים, דורש ידע ומיומנות רבה מאוד בתחום דיני הבנקאות, חדלות פירעון, ולכל מו"מ עם בנק יש את הנסיבות שלו הספציפיות שצריך לדעת להביאם בצורה המיטבית על מנת לסגור עסקה שתהא טובה ללקוח ולבנק.

קיפוח בעלי מניות מיעוט / בית המשפט המחוזי בחיפה

בית המשפט המחוזי בחיפה חייב את בעלי מניות הרוב לרכוש את מניות המיעוט מבעלייהם שיוצגו על ידי משרד עו"ד בן צוק בסך של 2,577,000 ש"ח בתוך 60 ימים. פסק דין זה נפתח בתביעה לפי סעיף 191 לחוק החברות בטענה לקיפוח בעלי מניות המיעוט על ידי הרוב, כגון, הפסקת תשלומי שכר דירקטורים, הפסקת חלוקת דיבידנדים, וניסיונות הרוב לבצע לכאורה השקעות ולקחת הלוואות ושיעבוד נכסי החברה. במספר הליכים שננקטו, הורה בית המשפט לבעלי מניות הרוב לבצע חלוקת דיבידנדים, נחסם ניסיון הרוב להוציא כספים מהחברה להשקעות תמוהות וכיוב', ומשכלו כל הקיצין ולאחר הליכים מרובים, הורה בית המשפט לרוב לרכוש את מניות המיעוט למרות דחיית טענת הקיפוח וזאת שלא לפי הסך הנמוך שהציעו הרוב או בתהליך התמחרות, אלא במחיר שווי שוק הוגן כפי שקבע מומחה מטעם בית המשפט.

לא מעט פעמים עקב סכסוכים בין בעלי מניות, מנסה הרוב לדחוק את המיעוט ולהשאיר את מניותיו "כאבן שאין לה הופכין" במניעת חלוקת דיבידנדים או שכר, תוך ניסיון אילוצו למכור לו את מניותיו במחירי הפסד "בנזיד עדשים" כמי שכבולים לגחמות הרוב, ודרך התקיפה הטובה והיעילה היא לאלץ את הרוב לרכוש את מניות המיעוט בכפייה על ידי פסק דין ובמחיר שווי שוק אובייקטיבי הוגן.


√ הפרת זכויות יוצרים ביצירות צילום / בית המשפט המחוזי חיפה

בית המשפט המחוזי בחיפה נתן היום (14/07/16) לבקשת משרד עו"ד בן צוק צו מניעה במעמד צד אחד על הפרת זכויות יוצרים ב 18 יצירות צילום, וזאת בד בבד עם תביעה שהוגשה נגד המפרים בסך 400,000 ש"ח על הפרת זכויות יוצרים.

מרשינו בעלי עסק גדול מאוד "לבגדי חתנים" יצאו במסע פרסום גדול מימדים למוצריהם, בין היתר שכרו צלם מקצועי, ועוד ארבעה דוגמנים ואחרי שתי הפקות סטודיו ושטח בנו אתר אינטרנט גדול וכן פרסום חוצות ופרסום בעיתונות הכתובה.

חברה מתחרה, לקחה את 18 התצלומים של מרשתנו, העתיקה אותם, מחקה את הלוגו ושמה במקומו את הלוגו של בית העסק שלהם, ופרסמו תמונות אלה בעיתונות וכן באתרי אינטרנט שונים כביכול שלהם הוא ובהפקתם נוצר.

חוק זכויות יוצרים קובע, כי הפרה של זכות יוצרים ביצירת צילום יכולה לחייב את המפר בסך של עד 100 אלף ש"ח לכל הפרה ללא הוכחת נזק וכן בצו מניעה קבוע שלא לעשות כל שימוש מפר בעתיד.

√ תביעה כנגד עורך דין שגזל כספים / בית משפט השלום חיפה

בית משפט השלום בחיפה קיבל את תביעת לקוחת משרד עורך דין בן צוק והורה לנתבע שהוא עורך דין לשלם ללקוחת משרדנו סך של 180,000 ש"ח. סיפור המעשה: הוא עורך דין, היא ספרית מצליחה, אלמנה ערירית, הכירו באתר היכרויות, שניהם בגילאי 50+, הם ניהלו רומן ארוך של כשלוש שנים והנתבע הבטיח למרשתנו שמייד כשהוא יתגרש מאשתו, הם יקימו בית יחדיו, אלא שלצורך גירושיו ביקש ממנה מפעם לפעם כספי סיוע, חלף הזמן ואותו נתבע עורך דין נעלם, הותיר את התובעת "שבורת לב" וזאת אחרי שרוקן את חשבון הבנק שלה. כאמור לעיל בית המשפט השלום בחיפה חייב את עורך הדין הנתבע לשלם למרשתנו 180,000 ש"ח שהם רוב הסכום שנגזל ממנה.


תביעת השבה כספית על פי חוזה / בית משפט השלום חיפה

בית משפט השלום חיפה, חייב את הנתבעים (10/02/16) לשלם ללקוחת משרד עו"ד ספיר בן צוק סך של 270,308 ש"ח ועוד שכר טרחת עורכי דין בסך 17,550 ש"ח וכן הוצאות אגרות משפט ומומחים, ולא רק זו אלא זו, בסכום לתשלום יש להוסיף ריבית והצמדה מאפריל 2010 ועד ליום התשלום המלא בפועל.

תיק קשה ארוך ומתיש של חמש שנים להשבת כספים ששולמו בגין עסקת מכר מקרקעין שבוטלה, לא הייתה תחבולה שלא נקטו (לפחות ניסו) הנתבעים לנקוט בתיק הנ"ל, החל מטענות שמעולם לא שולמו כספים על ידי מרשתנו, דרך העדר יריבות ועוד ועוד. התביעה התקבלה במלואה עד "הגרוש" האחרון.

ת.א 39645-04-10 הפלר נ' פונג ואח'.

הפרת זכויות יוצרים ביצירה אדריכלית / בית המשפט המחוזי נצרת

בית המשפט המחוזי בנצרת קיבל את תביעת לקוח משרד עורכי דין ספיר בן צוק שהינו אדריכל במקצועו, שתכנן בית פרטי (וילה), כנגד אדריכל שהעתיק את אותה יצירה אדריכלית,ובנה בית זהה לבית המקורי.

האדריכל המעתיק לקח את יצירת התובע, והציע אותה ללקוחה שלו שביקשה לבנות בית, והם הסכימו כי ייבנה ביתה מאותה תכנית של האדריכל המקורי. בית המשפט ראה מעשה זה כחמור במיוחד, וחייב את האדריכל המפר בפיצוי של 90,000 שקל על העתקת יצירה אדריכלית, וכן חייב את בעלת הבית המפר בפיצוי של 20,000 שקל, כמו כן נתן בית המשפט צו מניעה קבוע כנגד הנתבעים שלא לעשות כל שימוש עתידי ביצירת התובע באופן ישיר או עקיף.

פרקליטות מחוז צפון / סגירת תיקי חקירה בגין הפרת זכויות יוצרים ומדגמים

לפני כשנתיים בוצעה פשיטה משטרתית על מספר חנויות המוכרות מזכרות בתחום הנוצרייקה לתיירים בגליל, ובין היתר נתפסו מאות מוצרים החשודים כמזויפים והמהווים הפרת זכויות יוצרים ומדגמים כפי תלונה של חברה ישראלית נגד החשודים שלטענתה היא בעלת זכויות הקניין הרוחני באותם מוצרים.

משרד עו"ד ספיר בן צוק נשכר לייצג את החנויות, ובהליך ארוך ומורכב מול פרקליטות מחוז צפון לאחר שהמשטרה המליצה להעמיד את החשודים לדין, התקבלה החלטה לסגור את התיקים כנגד כל החשודים, כמו כן הוחזרו לחשודים מאות פריטים שהיו חשודים כמזויפים.

הסתבר, כי אותן חנויות מייבאות את המוצרים מסין בדיוק כפי שעושה אותה חברה מתלוננת, ואין ולא היו לה מעולם כל זכויות באותם מוצרים כפי טענתה.

בבית משפט השלום צפת / מחיקת תביעה פירוק שיתוף במקרקעין

בית משפט השלום בצפת מחק תביעה לפירוק שיתוף במקרקעין שהוגשה נגד לקוחות משרד עו"ד בן צוק, וקבע אחרי שלוש שנים כי לא ניתן להגיש תביעה שלא בשלה ולהמתין שנים רבות עד שתבשיל וזאת מאחר והתובע לא צירף מסמכים כנדרש לרבות צווי ירושה וצווי קיום צוואה. במועדים מוקדמים יותר, ביטל בית המשפט לבקשת משרדנו הסכמים לקויים שהחתים התובע באמצעות ב"כ חלק מהנתבעים, תוך ניסיון לקבל לאותם הסכמים שאינם מבוססים על צווי ירושה וצוואה תוקף של פס"ד, כמו כן במספר החלטות בתיק הורה בית המשפט לתובע שלוש פעמים לתקן את תביעתו, לצרף את הנתבעים הנכונים וכן מסמכים כנדרש, וכאמור מאחר והתובע כשל בכל אלה, נמחקה תביעתו.


בבית משפט השלום בחיפה / זכויות יוצרים בשידורי טלוויזיה:

בתביעה שהוגשה נגד לקוח משרד עו"ד ספיר בן צוק, נטען כי בעת היותו בעל עסק לממכר מוצרי מזון, הפעיל במקום עסקו מכשיר טלוויזיה המופנה לעבר כיסאות אורחי העסק ושידר בהם משחקי כדורגל לרווחת באי העסק, כאשר התובעת הינה המפיקה והזכיינית לאותם שידורים, ומקור פרנסתה הינו ממכירת זיכיונות לערוצי שידור שונים וכן מוכרת היא רישיונות שידור לבתי עסק לפי תעריפים הנקבעים אצלה מפעם לפעם, וסכום התביעה עמד על 85,000 ש"ח, לאחר דין ודברים בין באי כוח הצדדים ולאחר שהובהרו לתובעת על ידי משרדנו היבטי מהות הדין וכן נסיבותיו של הנתבע שיוצג על ידי משרדנו, הסכימה התובעת לקבל את עמדת הנתבע בכך שהתביעה תידחה באופן מלא ללא צו הוצאות. חשוב להדגיש כי בחירת משרד עורכי דיןהמתמחה בתחום זכויות יוצרים ודיני אינטרנט הינו מהותי להצלחת ייצוג נתבעים בתביעותעל הפרת זכויות שידור שהינו תחום ייחודי ומקצועי ודורש ידע רב בדיני הקניין הרוחני.


בית משפט השלום בחיפה / תביעה נגד בנק

בתביעה שהוגשה נגד בנק על ידי משרד עו"ד ספיר בן צוק, נטען כי הבנק ביצע עוולות רבות נגד התובע, ובין היתר לאחר שזכה בלוטו בסכום של מעל שמונה מיליון שקל, סגר הבנק את כספי התובע בפיקדונות שונים, וכנגד אלה העמיד לתובע 22 הלוואות, מסגרות אשראי מעל 400,000 ש"ח, "הימר" על כספי התובע במאות אלפי ₪ במניות, וכן חייב אותו לפתוח תוכניות חיסכון לשלושת ילדיו בעשרות אלפי שקלים, כל אלה כאשר נוצר פער ריבית עצום לטובת הבנק וגרם לתובע להפסיד מעל 800,000 שקל שזרמו לקופת הבנק, והכל כאשר אין לתובע כל הכנסות ממקורות חיצוניים.

בהליך המקדמי לגילוי מסמכים וחשבונות,התחמק הבנק מלהמציא מסמכים, לא צירף תצהיר גילוי מסמכים כללי וספציפי, ובהחלטת בית המשפט נאמר, כי תגובת הבנק לאי גילוי מסמכים ואי צירוף תצהיר, הינה תגובה שבחלקה היא סתמית ובחלקה יש בה עזות מצח, עוד קבע בית המשפט שאסור לבנק לנהוג בצורה כזו, חייב אותו להמציא תוך 30 ימים את כל המסמכים שנדרשו על ידי התובע בקבעו כי דרישת המסמכים הינה סבירה וממוקדת, וכן הזהיר בית המשפט את הבנק שלאור התנהלותו, באם ימשיך בדרך זו ישקול לחייב ככל שיידרש שוב לבקשה שכזו ככל שתהא מוצדקת בהוצאות משפט גבוהות וכן חייב את הבנק לשלם לתובע 4,700 ₪ הוצאות הבקשה.

הליך גילוי המסמכים הינו מחויב במשפט אזרחי, הליך זה מנוהל "בקלפים פתוחים", ובפרט בנק שהינו גוף ציבורי גדול העומד מול לקוח פרטי (ולא רק פרטי), מחוייב בגילוי מסמכים מלא.

ראו כאן ראיון עם הזוכה בלוטו המיוצג על ידי משרדנו.עושק קשישים / בבית המשפט המחוזי חיפה:

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל את הערעור שהוגש על פסק דינו של בית משפט השלום בחיפה, וביטל פסק דין כנגד לקוח משרד עו"ד בן צוק בתביעה שהוגשה נגדו בגין ניסיון גביית כספים באמצעות ההוצאה לפועל מהמחאות שהחזיקה תובעת שהייתה עובדת סיעודית בביתה של קשישה אחות הנתבע שהוא יורשה כדין, תוך כך כי אותה עובדת סיעודית עשקה ללא רחם קשישה אמידה וערירית שהייתה במצב סיעודי קשה, ואותה עובדת סיעודית יחד עם ביתה, ניסו לגבות שיקים שהושגו תוך מעשי עושק של ממש אחרי מות הקשישה, אמנם בית המשפט קמא קבע כי עילת העושק הוכחה במלואה, אך טעה ממשית בהסקת המסקנות, ובית המשפט המחוזי ביקר קשות את פסק הדין של בית המשפט קמא וביטל את פסק הדין, תוך חיוב בהחזר כ 60,000 ש"ח הוצאות ופקדנות שנפסקו לטובת המשיבות בערעור. תיקים מהסוג של עושק קשישים ובפרט אחרי לכתם לעולמם, הינם מהקשים ביותר להוכחה בהיעדר עדויות מכלי ראשון של הצדדים לסכסוך, אלא צריכים צבר רב של ראיות שבונות את תמונת העושק כמסקנה מסתברת יחידה.

---------------------------------------------------------------------------

העתקת יצירה ספרותית / בבית המשפט השלום תל אביב:

לקוחות משרד עו"ד בן צוק, חברה חיפאית העוסקת בשיווק מוצרי ספיגה ובין היתר חיתולים למבוגרים, נתבעה על ידי חברה תל אביבית ובעליה בגין הפרת זכויות יוצרים באינטרנט, תוך כך כי התובעים טענו כי הועתק אל אתר הנתבעות מאמר העוסק בחיתולים למבוגרים, והעתקה בוצעה בשיטת "העתק הדבק" והכל מבלי שהנתבעות קיבלו לכך רשות ולא ניתן הקרדיט שהוא הזכות המוסרית ליוצרי המאמר שהם התובעים.

לאחר דיוני הוכחות והגשת סיכומים בתיק מטעם הצדדים, דחה בית המשפט את התביעה במלואה וקבע, כי התובעים לא הוכיחו שהם בכלל כתבו את אותו מאמר, עוד עלה בחקירות הנגדיות, כי התובעים הינם ככל הנראה תובעים סדרתיים בתחום תביעות זכויות יוצרים, על ידי כך שהם טומנים בעשרות אתרים שבבעלותם תכנים עם מילים וערכים שהם נחלת הכלל, גינריים, ויוצרים בכוונת מכוון "מלכודות דבש" על מנת לגרום לנתבעים פוטנציאליים להעתיק מהם, ואז לתבוע אותם בבתי משפט שונים ומדובר בעשרות ומאות תביעות ומכתבי התראה נגד "המפרים".

הנתבעות הוכיחו כי התובעים עצמם השתמשו באותו מאמר שעליו תבעו את תביעתם בתוכן זהה עד דומה שמצוי באתר "ויקיפדיה" על חיתולים, וכן באתר נוסף "עיקר הבריאות", וטענתם המתחמקת כי אולי ויקפדיה ועיקר הבריאות העתיקו מהתובעים נדחתה ובעיקר משום שלא הובאו לכך כל ראיות.

עוד נקבע כי מדובר במאמר פשוט שידוע לכל , אין בו כל מקוריות ואינו ראוי לכל הגנה ולכן תביעת התובעים נדחתה והתובעים חוייבו בהוצאות משפט ושכר טרחת עורכי דין.

בשולי הדברים חשוב לציין כי תובעים סדרתיים המנסים להתפרנס מהטמנת מלכודות באינטרנט קרויים "טרול זכויות יוצרים", ובמידה ומוגשת תביעה או קיבלתם מכתב אזהרה על הפרת זכויות יוצרים באינטרנט, קיימת חשיבות רבה להתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום הקניין הרוחני אינטרנט ומחשבים, ולמרות שביצעתם העתקה במקרים דומים לעיל, תביעת התובעים תידחה.

---------------------------------------------------------------------------

העתקת יצירה אדריכלית / בבית המשפט המחוזי חיפה:


חברת אדריכלים שיוצגה על ידי משרד עו"ד ספיר בן צוק, נתבעה על ידי תובעת בטענה להעתקת תוכנית אדריכלית לעיצוב קומת מפלס תחתון בבתים שנבנו בשכונות מגורים בקיבוץ, התובעת הציגה עצמה כאדריכלית ומעצבת פנים בעוד אינה בעלת השכלה ותואר כאדריכלית, ובתביעתה עתרה לצווי מניעה ופיצוי בסך 200,000 ₪ , בית המשפט דחה את תביעתה וקבע כי אינה המעצבת של אותה קומת מפלס לה טענה, והכיר בכך כי כל התוכניות לאותן שכונות מגורים היו בעיצוב ותכנון הנתבעת.


מחיקת סיכומי טענות / בבית המשפט המחוזי בתל אביב:

בית המשפט המחוזי בתל אביב מחק מעל 60 עמודי סיכומים שהוגשו על ידי תובע בתביעה להפרת זכויות יוצרים ביצירה ספרותית שנכתבה על ידי נתבעת (סופרת) שמיוצגת על ידי משרד עו,ד ספיר בן צוק בקבעו, כי הסיכומים חרגו ממשית מעל 25 העמודים שהוקצו לצדדים, וכן, כי לכאורה הנספחים שצורפו לסיכומים, הינם שכתוב של ראיות והם בגדר עדות חדשה שהוגשה לכאורה כסיכומים, ואמר כי מקומם לא יכירם.

---------------------------------------------------------------------------

העתקת תמונה הפרת זכויות יוצרים / בבית המשפט המחוזי תל אביב:

רשת תקשורת ידועה נתבעה על ידי משרד עו"ד בן צוק, שייצג צלם עיתונות, על העתקת תמונה ופרסומה שלא כדין תוך הפרת זכויות יוצרים (המוסרית והכלכלית). התיק נדון בבית המשפט המחוזי תל אביב, חברת התקשורת טענה כי אין מדובר בהעתקה אלא בשימוש הוגן לצרכי סאטירה ופרודיה וכן טענה כי מדובר "בממים" אינטרנטיים מקובלים, בית המשפט הציע בדיון קדם המשפט לרשת התקשורת לשלם לצלם פיצוי, וכן שלא לעשות יותר כל שימוש מפר בתמונה, ולאחר מו"מ ובהמלצת בית המשפט, הסכימה הנתבעת לשלם פיצוי בסך של 25,000 ₪ לצלם בעבור הפרת זכויות היוצרים בתצלום, וכן הנתבעת התחייבה שלא לעשות יותר כל שימוש מפר בתמונה. בית המשפט הורה על החזרת אגרת המשפט ששילם הצלם.

---------------------------------------------------------------------------

עוולות מסחריות וסימני מסחר / בבית המשפט המחוזי מרכז:

חברה בתחום מכשור קוסמטיקה שיוצגה על ידי משרד עו"ד בן צוק נתבעה ב 300,000 ₪ על ידי חברה זהה ומתחרה, בטענה כי שם החברה מפר סימן מסחר רשום של התובעת, וכן עקב שותפות קודמת שהייתה בין בעלי המניות בשתי החברות, נעשה שימוש שלא כדין בסודות מסחריים. הוכח כי התובעת רשמה את סימנה המסחרי היה כ 3 שנים לאחר שהנתבעת כבר רשמה את שם החברה שלה ברשם החברות וכל מטרת רישום סימן המסחר היה בחוסר תום לב לצרכי הגשת התביעה, וכן נקבע כי רשימת הלקוחות הזהים בשתי החברות, איננה סוד מסחרי על פי המבחנים שנקבעו בפסיקה, וסופו של ההליך כי החברה התובעת חזרה בה מתביעתה הכספית וסוכם כי בתוך חצי שנה ייעשה אצל הנתבעת שינוי לשם החברה בלבד.

---------------------------------------------------------------------------

ביטול פסק דין מחובת הצדק / בית משפט השלום בכפר סבא:

בית משפט השלום בכפר סבא הורה על ביטול פסק דין שניתן כשנתיים בטרם הבקשה שהוגשה לביטול פסק הדין, ביטל את כלל הליכי ההוצאה לפועל נגד החייב, והורה לבנק התובע לבצע מסירה מחדש של כתב התביעה לנתבע, על מנת שיוכל ליתן את הגנתו הצודקת על פי "בקשה לביטול פסק דין מחובת הצדק".

--------------------------------------------------------------------------

סימני מסחר ועוולות מסחריות בבקבוקי יין / בית המשפט המחוזי בתל אביב:

בית המשפט המחוזי בתל אביב כב' סגן הנשיא זפט, דחה את התביעה של יקב רימון נגד מפעל טעמי הגליל בע"מ שיוצגו על ידי עו"ד ספיר בן צוק, וקבע כי אין העתקה ו/או הטעיה בסימנה המסחרי של התובעת. כמו כן קבע בית המשפט כי אין חיקוי של הבקבוקים של התובעת מאחר ולא רשמה עלייהם מדגם וכן לא רכשה בהם מוניטין ייחודי רק להם אלא הינו בשימוש יקבים רבים כבקבוקים גנריים. בית המשפט חייב את התובעת לשלם לנתבעים סך של 20,000 ₪ הוצאות משפט.

---------------------------------------------------------------------------

הסדר חוב בנק באמצעות פסק דין / בית משפט השלום בחיפה:

בית המשפט אישר הסדר פשרה עם חברה בע"מ לרבות הערבים לה שהינם לקוחות משרד עו"ד בן צוק שנתבעו על ידי בנק בהיקף של מעל 800,000 ₪, ועקב מחדלי הבנק הרבים במכירת נכס ששועבד לטובתו, נאלץ הבנק להסתפק בפשרה שיקבל רק 100,000 ₪ ב- 100 תשלומים של 1,000 ₪ לחודש שלא כוללים ריבית והצמדה.

---------------------------------------------------------------------------

הסדר חוב בנקים והפטר חוב / בית משפט השלום והמחוזי בחיפה:

לקוח משרד עו"ד בן צוק, שהינו קצין בכיר (תא"ל במילואים), נתבע על ידי 4 בנקים שונים וניתנו נגדו פסקי דין לרבות פתיחת תיקים רבים בהוצאה לפועל, בהיקף כספי של כ 3.8 מיליון ₪.

משרדנו ניהל מו"מ ארוך עם כל הבנקים והגיע עימם להסדר על תשלום של  1.4 מיליון ₪ בלבד, ובהסדר מורכב זה מחוץ לכותלי בית המשפט, מחק הבנק את יתרת החוב 2.4 מיליון ₪ ובכך נסגרו כל תיקי ההוצאה לפועל נגד החייב לרבות הסרת כלל העיקולים, והלקוח יצא לדרך חיים חדשה, נקי מכל חוב.

---------------------------------------------------------------------------

ביטול הגבלת חשבון בנק / בית משפט השלום בירושלים:

לקוח משרד עו"ד בן צוק שחשבונו הוגבל עקב חזרתם של 16 שיקים בהיעדר כיסוי, הגיש ערעור שיקים לבית המשפט, והסתבר כי חשבונו נפתח על ידי המעסיק של הנתבע, שהשתמש בשיקים שלא כדין.

בית המשפט קיבל את כל טענות המערער, ביטל את הגבלת החשבון באופן מלא וכן מחק את כל השיקים שהוחזרו ממניין שיקים להגבלת חשבון.

---------------------------------------------------------------------------

חקירה פלילית מע"מ חיפה:

סמנכ"ל בנק גדול שיוצג על ידי משרד עו"ד בן צוק, נחשד בעבירות מע"מ וחשבוניות פיקטיביים בעסקות פרטיות שביצע ביבוא טובין מחו"ל, ונחקר ימים רבים על ידי מחלקת החקירות של מע"מ שבסיומה, שולמו הפרשי מע"מ בסך 30,000 ₪ בלבד, (תיקון חשבוניות), ללא כופר וללא אישום פלילי והתיק נסגר.

---------------------------------------------------------------------------

קיפוח בעלי מניות מיעוט / בית המשפט המחוזי חיפה:

בעלי מניות מיעוט (27 אחוזים) במתחם תחנות דלק גדול בחיפה שיוצגו על ידי משרד עו"ד ספיר בן צוק, הגישו תביעה על קיפוח בעלי מניות המיעוט, על ידי כך שבעלי מניות הרוב, הסתירו את חשבונות הבנק, העבירו את כל הנהלת חשבונות החברה לרו"ח חדש, וניסו לקחת הלוואה בהיקף של 1.1 מיליון ₪ מבלי ליתן כל מידע לבעלי מניות המיעוט.

בית המשפט המחוזי חיפה, הורה לבעלי מניות הרוב על שקיפות מלאה, הכנסת בעלי מניות המיעוט לצפייה בכל חשבונות החברה, וכן הורו לבעלי מניות הרוב לגלות כל מסמך ממסמכי החברה אצל רואי החשבון ובכלל, לרבות איסור מוחלט על בעלי מניות הרוב לבצע כל עיסקה שמשנה את מהות החברה, אלא בהצבעה פה אחד של כל בעלי מניות החברה וכן הורה על תשלום משכורות ודיבידנד שנמנעו מבעלי מניות המיעוט תקופה ארוכה.

---------------------------------------------------------------------------

הפרת זכויות יוצרים בתמונות / בית המשפט המחוזי בתל אביב:

משרד עו"ד בן צוק ייצג נתבעת  על הפרת זכויות יוצרים ב 4 תמונות ברשת האינטרנט בסך 400,000 ₪ על ידי חברה אמריקנית ידועה, לאחר מו"מ, הסתפקה התובעת בסך של 3,500 ₪ בלבד שבגינם הוצאה חשבונית מס כרכישה ולא כפיצוי על הפרת זכויות יוצרים.

---------------------------------------------------------------------------

תוכנה מזויפת / בית המשפט המחוזי מרכז:

משרד עו"ד בן צוק ייצג נתבע על סך 300,000 ש"ח בגין ייבוא תוכנות ניווט מזויפות ומפרות זכויות יוצרים של תוכנות מקוריות, לאחר מו"מ עם התובעת, חברה זרה, הוסכם על פיצוי מינורי בסך 5,000 ₪ ועוד 5,000 ₪ ב 15 תשלומים שווים.

---------------------------------------------------------------------------

העתקת סימן מסחר / בית המשפט המחוזי תל אביב:

משרד עו"ד בן צוק ייצג לקוח  שהקים שתי חנויות למכירת "פרוזן יוגורט" שהן העתקה מלאה של רשת חנויות אמריקנית בעלת כ 150 סניפים בארצות הברית, וסך מחזורו השנתי בישראל הינו כ 2 מיליון ₪, לאחר מו"מ עם ב"כ החברה האמריקנית, הוחלף השם של החנויות בישראל, ונקבע בפשרה פיצוי מינורי בסך של 35,000 ₪ בלבד.

---------------------------------------------------------------------------

ביטול הגבלת חשבון בנק / בית משפט השלום חיפה:

בית משפט השלום בחיפה ביטל לבית עסק העוסק בחומרי בנייה את הגבלת החשבון שהשית עליו עקב חוק שיקים ללא כיסוי והסיר ממניין השקים את כל השיקים שנספרו לצרכי הגבלה, והחשבון חזר להתנהל כרגיל.

---------------------------------------------------------------------------

בנק חוייב לשלם פיצויים - ביטוח משכנתא / בית משפט השלום קריות:

בית משפט השלום בקריות חייב בנק וחברת ביטוח לשלם ללקוח משרד עו"ד בן צוק סך של 140 אלף בגין פוליסת ביטוח חיים שביטחה את המשכנתא לאחר שאחד הלווים נפטר, חשוב לציין כי בתחילה התכחשו הבנק וחברת הביטוח לשלם וטענו טענות שונות ובין היתר כי המנוח לא מסר הצהרת בריאות אמיתית, וכאמור לבסוף שילמו את שנתבעו.

---------------------------------------------------------------------------

חיילת שנתפסה בגנבה / בית הדין הצבאי ביפו:

חיילת שיוצגה על ידי משרד עו"ד ספיר בן צוק, (ללא תשלום) נתפסה בגניבת כסף וכרטיסי אשראי מחברותיה, נתפסה על ידי המשטרה הצבאית והועמדה לדין על גנבות, החיילת שהינה עולה חדשה, וחיה במצוקה כלכלית קשה, הביע חרטה מלאה על המעשה, נידונה ל 30 ימי עבודות שירות, וכן אפשר לה בית הדין לגשת למבחנים פסיכומטריים ולסיים כחיילת מצטיינת את שירותה בצה"ל בהתחשב במצבה האישי של החיילת.

---------------------------------------------------------------------------

הליך משמעתי - שימוע לפני פיטורין בחברת חשמל:

יוצג על ידי משרד עו"ד ספיר בן צוק עובד ותיק של חברת החשמל (43 שנים), מנהל מחלקה, שנחשד על שימוש בציוד החברה למטרות פרטיות, גנבת ציוד ודלק, וזיוף מסמכי תאגיד, הועמד לדין משמעתי לאחר חקירת מבקר הפנים של חברת החשמל ומשרד חקירות פרטי כנגדו, והיה מועמד לפיטורים ללא פיצויים והורדה בדרגות, לאחר מספר רב של דיונים, הוסכם כי העובד יקבל את מלוא הפיצויים כדין, יימחקו נגדו כל האישומים שאין ולא היה בהם אמת, בתאריך מוסכם יפרוש העובד לפנסיה (סמוך לגיל הפרישה הקבוע) וכן יועלה בשתי דרגות לדרגה המקסימאלית לצרכי חישובי דמי הפנסיה לכל החיים.

---------------------------------------------------------------------------

הליך שימוע לפני פיטורין וחקירה פלילית בבנק גדול לעובד החשוד במעילה כספית:

עובד בנק בכיר שיוצג על ידי משרד עו"ד בן צוק, העובד כ 30 שנים בבנק, נחשד כי מעל בכספי הבנק וכספי לקוחות הבנק במאות אלפי ש"ח, נעצר ונחקר על ידי המשטרה, שוחרר בערבות, הוחלט לבסוף שלא להעמידו כלל לדין פלילי, וכן בהליך המשמעתי לפני פיטורין ללא פיצויים, סוכם לבטל את ההליך, ליתן לו לצאת לפנסיה מוקדמת עם מלוא זכויותיו, לרבות פיצויים מלאים והזכות לקבל מכתב הערכה על שירותו המסור לבנק שנים רבות.

---------------------------------------------------------------------------

תביעת גירושין / בית המשפט לענייני משפחה חיפה:

לקוח משרד עו"ד בן צוק נתבע בנזיקין על ידי גרושתו, על סך כ 700,000 ₪ לפיצוי בגין דירת מגורים משותפת לצדדים שנמכרה על ידי בנק בכינוס נכסים.

האישה טענה כי על פי ההסכם בין הבעל לאישה, התחייב הבעל לשלם את המשכנתא במלואה, ולאחר שיסיים את התשלום, יחליטו הצדדים יחדיו על מכירת הדירה וחלוקת ערכה במכירה בין הצדדים.

בית המשפט קיבל את עמדת הבעל שיוצג על ידנו, כי האישה נטשה את הדירה, לא השכירה אותה, השתהתה קרוב ל 7 שנים להגשת תביעתה, ביודעה כי הסכימה ולא התנגדה כלל כי הבנק יבצע מכירת הנכס בכינוס, ולכן קבע לה אשם תורם בסך של 100 אחוזים, ואף חייב אותה לשלם לבעל הוצאות שנגרמו לבעל בגין אותה דירה והיו צריכות להיות משולמות על ידה.

--------------------------------------------------------------------------

תביעה על העתקת אתר אינטרנט / בית משפט השלום חיפה:

בית משפט השלום בחיפה דחה תביעת חברת עיצוב אתרים שתבעה את לקוחת משרד עו"ד בן צוק, שהינה חברה זרה לתשלום בגין בניית אתר אינטרנט ושירותים נוספים שנתנה התובעת לנתבעת, בתיק זה קיבלה התובעת בתחילה פסק דין לטובתה בהעדר כתב הגנה, שבוטל לבקשת משרדנו, ולבסוף הפסידה התובעת את תביעתה ואף חויבה לשלם לנתבעת הוצאות משפט ושכר טרחת עורכי דין.

-------------------------------------------------------------------------

בית משפט השלום תל אביב:

בית משפט השלום, חייב נתבע ישראלי שברח לחו"ל לשלם ללקוח משרדעו,ד ספיר בן צוק סך של כ 2.2 מליון ₪ ואשר רכש בכספי המעילות שביצע רכישת נכס בקרוב למיליון דולר בניו ג'רסי, כאשר את רישום הנכס ביצע על שם חברה זרה מסוג L.L.C שהייתה רשומה על שם אימו של הנתבע המתגוררת בישראל.

לאחר מסכת התדיינויות רבה, הסתבר וקבע בית המשפט, כי אימו של החייב סייעה בידו להבריח את נכסיו כמעשה תרמית, לרשום את נכסי הבן החייב על שם החברה שהוקמה בכדי להונות נושים, וסופו של ההליך המורכב, שולם סך של כ 1.2 מיליון ₪ ללקוח משרדנו על חוב בסיס שהיה בתחילת ההליך כ 900,000 ₪.

---------------------------------------------------------------------------


התובע הסדרתי בזכויות יוצרים / בית משפט השלום תל אביב:

בית משפט השלום בתל אביב חייב "תובע סדרתי" בתביעות להפרת זכויות יוצרים לבצע הפקדה ערובה כספית בשני תיקים שמיוצגים על ידי משרד עו"ד בן צוק, מאחר והתובע התחמק מלמסור את כתובת החברה וכתובת מגורי מנהל החברה, וחייב את התובע לשלם לנתבע הוצאות משפט.

-----------------------------------------------------------

מקרקעין":
צור קשר עם משרד עורכי דין בחיפה 04-8677812 או 050-5358926 

  1. עורכי דין בחיפה | עו"ד בן-צוק √

    www.altavista.co.il 
    משרד עורכי דין בחיפה העוסק במשפט מסחרי, תביעות בנקים, קניין רוחני.ייצוג בבתי משפט וייעוץ משפטי.